تکنولوژی WDR

یکی از تکنولوژی های رایج دوربین های مدار بسته که تاثیر زیادی بر روی کیفیت تصویر نهایی دارد تکنولوژی WDR می باشد. البته ویژگی های بیشتری وجود دارد که در مطالب آینده به بررسی آنها می پردازیم.
Wide Dynamic Range) WDR )
در این نوع از WDR دوربین به دو CCD مجهز شده است که نسبت به شرایط نوری محیط یکی با سرعت بالا و دیگری با سرعت پایین تصویر برداری می کنند، بدین ترتیب دوربین با هر CCD یکبار تصویر را اسکن می کند و در نهایت پردازشگر با ترکیب این دو تصویر یک تصویر مناسب که بالانس نوری درستی از قسمتهای پر نور و تاریک تصویر دارد تولید می کند.
wdr1
L-WDR
این نوع از WDR برای کاهش هزینه از یک CCD استفاده می کند و نحوه کار آن به این شکل است که برای مثال اگر دوربین امکان تصویر برداری تا ۳۰ فریم/ثانیه را داراست، در فریم های فرد با کاهش سرعت و افزایش Gamma وضوح نواحی تیره را افزایش می دهد و در فریم های زوج با افزایش سرعت و کاهش Gammma وضوح نواحی روشن تصویر را بهبود می بخشد. سپس با تلفیق این دو فریم پشت سر هم تصویر بالانس شده را تولید می کند. یک تصویر مناسب که بالانس نوری درستی از قسمتهای پر نور و تاریک تصویر دارد تولید می کند.
S-WDR
راه حل پیشرفته تر، ولی کمی گرانتر استفاده از یک Dual Scan CCD است. این نوع CCD همزمان دو تصویر یکی با سرعت بیشتر و یکی کمتر تهیه می کند و با احتساب زمان تلفیق حدودا ۱/۴ نرخ فریم کمتر از Single Scan CCD صرف تهیه تصویر می کند و همین باعث می شود که نرخ فریم کلی فقط ۴/۳ حالت عادی باشد.
D-WDR
در واقع دستکاری دیجیتالی تصویر دوربین است. این روش تاثیر به مراتب کمتری از روشهای ذکر شده در بالا دارد ولی با این حال کیفیت تصویر را تا حدی بهبود خواهد بخشید البته جزئیات بیشتر در نواحی بسیار تیره یا روشن مشخص نخواهد شد.
در حال حاضر دوربین های متداول بازار از قابلیت دیجیتالی WDR استفاده می کنند که تا حدودی در بهبود تصاویر موثر است.
قابل ذکر است دوربین های AHD شرکت فنی و مهندسی علم و صنعت داراری قابلیت DWDR می باشد.

تنها نماینده محصولات Hubanti در ایران
ارسال